BALLUFF传感器BESM30MI-PSC15B-BV03好价格
浏览次数:447      发布于:2023-03-04
下面的参数是BES M30MI-PSC15B-BV03巴鲁夫型号,欢迎广大顾客进入选购!
Keyfeatures Size M30
Connection Cable, 3m, PVC
Switching output / function PNP/Normally open (NO)
Operating voltage 10...30 V DC
Mechanical installation condition Flush (shielded)
Rated operating distance Sn 15 mm
General attributes Trade name Global
Ready delay tv max. 15 ms
Utilisation category DC 13
Switching freq. f max. 100 Hz
Temp. drift max. (% of Sr) 10 %
 Repeat accur. R max. (% of Sr) 5 %
Power indicator No
Basic standard IEC 60947-5-2
Function indicator Yes
Short-circuit protected Yes
Enclosure Type per IEC 60529 IP67
Protection class II
Protected against polarity reversal Yes
Protected against miswiring Yes
Additional text The sensor is functional again after the overload has been eliminated.
Embeddable: See installation notes for inductive sensors with extended switching distance 825357.
Electrical attributes Output resistance Ra 33.0k + D
Rated operating voltage Ue DC 24,0 V
Effective operating current Ie 200 mA
Rated insulation voltage Ui 250 AC
Rated short circuit current 100 A
Electrical version DC, direct current
Hysteresis H max. (in % of Sr) 15 %
Minimum operating current Im 0 mA
Load capacitance max. (at Ue) 0,5 ?F
No-load current Io damped max. 10 mA
Max. no-load cur. Io undamped 5 mA
Off-state current Ir max. 10 ?A
Ripple max. (% of Ue) 15
Switching output PNP
Switching function Normally open (NO)
Voltage drop static max. 2,5 V
Operating voltage 10...30 V DC
Mechanical attributes Ambient temperature -25...70 °C
Number of conductors 3
Tightening torque 70 Nm
Assured operating distance Sa 0...12,2 mm
Cable short designation LiY-Y-O
Cable length 3 m
Conductor cross-section 0.34 mm?
Oberfl?chenschutz Nickel-free coating
Eff. switching distance Sr 15,00 mm
Shock rating Shock, half-sinus, 30 gn, 11ms
Vibration rating 55 Hz, 1 mm ampl., 3x30 min
Degree of contamination 3
Sensing surface material PA 12
Housing material CuZn
Cable jacket material PVC
Cable diameter D max. 4,6 mm
Tolerance Sr ±10 %   BALLUFF传感器BESM30MI-PSC15B-BV03好价格